Barvy v dětském pokoji

Do dětského pokoje jsou nejvhodnější méně syté barvy které odvádějí pozornost dítěte. Barvy v dětském pokoji by neměly dítě rozptylovat, spíše sklidňovat. V dětském pokoji byste neměli s barvami příliš experimentovat. Obecně jsou pro vnímání dítěte  vhodnější málo syté, spíše pastelové odstíny. Nedoporučuji kombinovat příliš mnoho barev, přece jen barevnější mohou být hrašky, povlečení a doplňky.

Zelená barva v dětském pokoji  je vhodná do dětských pokojů s dostatkem světla, symbolizuje svěžest, život, harmonii a bezpečí. Působí jemně na oči dítěte a zároveň vytváří hravou atmosféru pro život vašeho dítěte.

Žlutá barva v dětském pokoji  přináší do pokoje radost, život a zároveň kompenzuje nedostatek přirozeného světla v tmavší místnosti. Tuto barvu bychom ale neměli použít, dokud vaše děťátko nenaroste, protože podle  filosofie Feng Shui by v žlutém pokoji více plakalo.

Červená v dětském pokoji je ideální volba pro ty, kteří chtějí vnést do místnosti teplo a energii. Tato barva je velmi intenzivní, nejvíce přitahuje oči miminek a proto se doporučuje s ní pracovat velmi opatrně. Pokud je dítě hyperaktivní, použijeme co nejméně červené. Pro klidné děti jí můžeme trochu přidat, abychom jim dodali více energie. Červená také povzbuzuje chuť k jídlu. Obecně lze říci pokud zvolíte červenou tak pouze na jednu stěnu, která nebude pokoji dominovat, do dětského pokoje kde bydlí holčička lze použít růžovou barvu. 

Oranžová barva v dětském pokojispojuje pozitivní vlastnosti červené a žluté barvy, obecně lze říci pokud zvolíte oranžovou barvu tak opět platí výše uvedené a pokud oranžovou tak raději méně sytou, spíše pastelovou.

Modrá barvy v dětském pokoji působí relaxačně a uklidňuje, zabraňuje nočním můrám, ale vnáší do dětského pokoje chlad a tlumí chuť k jídlu. Je ideální v případě, kdy dítě tráví většinu denního času mimo svého dětského pokoje, opět doporučuji volit světlou variantu spíše ne do odstínu šedé, tyto odstíny mohou působit velmi studeně..

Bílá barva zvětšuje prostor, je spojována s čistotou a jednoduchostí. V minimální míře podněcuje smysly miminek, může působit chladně a proto se do dětského pokoje doporučuje použít v kombinaci s jinou barvou, ideálně lze odstíny rozprostřít takto: dvě stěny barevné a dvě stěny bílé nebo tři stěny bílé a jedna stěna barevná.

Barva do dětského pokoje

Při výběru barvy na malování do dětského pokoje bychom měli být obzvlášť opatrní, barva by měla být bez zápachu a při sušení by neměla uvolňovat nebezpečné látky, které mohou způsobit nevolnost, závratě a alergické reakce. Dále by měla odolnější a omyvatelná, abychom z ní mohli odstranit šmouhy. Ideální by byla taková barva, která by dokázala zajistit vysoký hygienický standard stěn. Dnes se již běžne v míchacích centrech v prodejnách s barvami prodávají omyvatelné barvy které snesou několik tisíc cyklů omytí.

--

--

Barvy v dětském pokoji

Datum: 06.06.2018

Vložil: AlbertNox

Titulek: How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The prostate related is the central section of a male's reproductive :. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The men's prostate is situated just before the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really miserable and inconvenient for your patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, also known as prostatitis, is easily the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years. Infections from the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of forms of prostate infection. It is caused by bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition associated with a particular defect in the gland as well as the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be caused by trauma towards the urinary tract or by infections from the rest from the body. A patient may feel testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal of the prostate defect followed by the employment antibiotics and NSAIDs to deal with the soreness.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to determine the causes of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and heavy lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable diet is important. These are some with the actions you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for overall health and this will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies claim that a couple of ejaculations a week will assist you to prevent prostate cancer.

3. Eat red meat without excess. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will heighten the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most critical measure to look at to make certain a proper prostate would be to opt for regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you need to choose prostate examination at least one time a year.

Přidat nový příspěvek