Barvy v dětském pokoji

Do dětského pokoje jsou nejvhodnější méně syté barvy které odvádějí pozornost dítěte. Barvy v dětském pokoji by neměly dítě rozptylovat, spíše sklidňovat. V dětském pokoji byste neměli s barvami příliš experimentovat. Obecně jsou pro vnímání dítěte  vhodnější málo syté, spíše pastelové odstíny. Nedoporučuji kombinovat příliš mnoho barev, přece jen barevnější mohou být hrašky, povlečení a doplňky.

Zelená barva v dětském pokoji  je vhodná do dětských pokojů s dostatkem světla, symbolizuje svěžest, život, harmonii a bezpečí. Působí jemně na oči dítěte a zároveň vytváří hravou atmosféru pro život vašeho dítěte.

Žlutá barva v dětském pokoji  přináší do pokoje radost, život a zároveň kompenzuje nedostatek přirozeného světla v tmavší místnosti. Tuto barvu bychom ale neměli použít, dokud vaše děťátko nenaroste, protože podle  filosofie Feng Shui by v žlutém pokoji více plakalo.

Červená v dětském pokoji je ideální volba pro ty, kteří chtějí vnést do místnosti teplo a energii. Tato barva je velmi intenzivní, nejvíce přitahuje oči miminek a proto se doporučuje s ní pracovat velmi opatrně. Pokud je dítě hyperaktivní, použijeme co nejméně červené. Pro klidné děti jí můžeme trochu přidat, abychom jim dodali více energie. Červená také povzbuzuje chuť k jídlu. Obecně lze říci pokud zvolíte červenou tak pouze na jednu stěnu, která nebude pokoji dominovat, do dětského pokoje kde bydlí holčička lze použít růžovou barvu. 

Oranžová barva v dětském pokojispojuje pozitivní vlastnosti červené a žluté barvy, obecně lze říci pokud zvolíte oranžovou barvu tak opět platí výše uvedené a pokud oranžovou tak raději méně sytou, spíše pastelovou.

Modrá barvy v dětském pokoji působí relaxačně a uklidňuje, zabraňuje nočním můrám, ale vnáší do dětského pokoje chlad a tlumí chuť k jídlu. Je ideální v případě, kdy dítě tráví většinu denního času mimo svého dětského pokoje, opět doporučuji volit světlou variantu spíše ne do odstínu šedé, tyto odstíny mohou působit velmi studeně..

Bílá barva zvětšuje prostor, je spojována s čistotou a jednoduchostí. V minimální míře podněcuje smysly miminek, může působit chladně a proto se do dětského pokoje doporučuje použít v kombinaci s jinou barvou, ideálně lze odstíny rozprostřít takto: dvě stěny barevné a dvě stěny bílé nebo tři stěny bílé a jedna stěna barevná.

Barva do dětského pokoje

Při výběru barvy na malování do dětského pokoje bychom měli být obzvlášť opatrní, barva by měla být bez zápachu a při sušení by neměla uvolňovat nebezpečné látky, které mohou způsobit nevolnost, závratě a alergické reakce. Dále by měla odolnější a omyvatelná, abychom z ní mohli odstranit šmouhy. Ideální by byla taková barva, která by dokázala zajistit vysoký hygienický standard stěn. Dnes se již běžne v míchacích centrech v prodejnách s barvami prodávají omyvatelné barvy které snesou několik tisíc cyklů omytí.

--

--

Barvy v dětském pokoji

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek