Barvy v ložnici

Do ložnice volíme spíše jemné a tlumené odstíny barev, protože ložnice je místem kde relaxujeme, odpočíváme a nabíráme sílu. Samotný výběr odstínu barvy je samozřejmě věcí osobního vkusu. Barvy v ložnici by měli být něčím co nás obklopí, když ulehneme na lůžko, neměli by to být žádné tóny tmavých a agresivních odstínů. Osobní doporučení zní takto: vybírejme raději světlé pastelové odstíny, např. béžové, zelinkavé, světle růžové, nafialovělé, určitě se vyhněte křiklavě zeleným, sytě oranžovým tónům barev.

Chladné barvy v ložnici

Chladné barvy, jako modrá, šedá či zelená  jsou ideální pro klidný spánek, protože nám dávají pocit klidu a ticha a působí relaxačně. 
I když jsou pro stěny v ložnici nejlepší barvy chladnější, můžete zvolit i nějaký teplý odstín. Použijte například světlou žlutou, broskvovou, jemně růžovou a nebo fialkovou k vytvoření teplé atmosféry. Například světle zelená barva podporuje chuť k odpočinku

Z ložnice musí vyzařovat pohoda a harmonie, abyste se sem každý večer těšili na odpočinek po náročném dni.
Neutrální barvy v ložnici.

Neutrální barvy jsou velmi elegantní a zároveň praktické, protože k nim můžete volit pestřejší doplňky (polštáře, obrázky, povlečení), které můžete podle nálady obměňovat. Barvy doplňků mohou být výrazné, např. tmavě červená, purpurová a sytě modrá nebo zelená. Až vás omrzí, jednoduše je vyměníte za nové.

Pokud chcete ve své ložnici vytvořit příjemnou atmosféru, raději nepoužívejte v ní více než 4 různé barvy. Nejlepší bude, když budou jednu dominantní barvu doplňovat ostatní barvy.

 

Teplé barvy v ložnici

Ne vždy se však spokojíme s tóny barev studených nebo neutrálních, například použití světlé oranžové barvy (na jednu stěnu či větší doplněk) nás podpoří při ranním vstávání a dodá nám veselou náladu. Barva červená v nás zase může probudit temperament

 

--

--


Jednoduchý návrh interiéru ložnice nabízí aplikace Mousepainter výrobce barev Dulux, kde si můžete vyzkoušet aplikaci barevných odstínů virtuálně.

Barvy v ložnici - diskutujte s námi

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek