Programy pro návrh interiéru

Řada českých i zahraničních výrobců barev nabízí ke svým produktům online nástroje pro vizualizaci barevných odstínů interiérů i exteriérů. Tyto nástroje jsou výceméně zaměřeny na výrobky vyráběné výrobcem.

Primalex - Colordesigner

Primalex - tradiční český výrobce barev nám nabízí na své stránce s online nástrojem Colordesigner -  https://www.colordesigner.cz .Nástroj je to povedený, umožňuje výběr z předpřipravených scén - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, koupelny, chodby, pracovny, ale také máte možnost nahrát vlastní fotografii interiéru a upravit si nastavení a volbu barvy na vaše stěny sami. Program nám sám po vybrání scény nabídne různé zajímavé barevné kolekce. Můžeme si vybrat z produktové vzorkovnice nebo barvy nakombinovat ze vzorníku NCS, zajímavým doplňkem je výběr doplňující barvy ke zvolené, kdy je možné vytvořit příjemnější kombinace světlá / tmavá barva. V neposlední řadě je možnost tisku zvolené kombinace i s názvem odstínů či export do souboru PDF, kde nám program následně ukáže nejbližšího prodejce v naší blízkosti.Nesmíme však zapomenout na to, že barvy na monitoru a z tiskárny se mohou od našeho návrhu trochu lišit, proto je dobré před koupí odstínů ješťe barvy porovnat na fyzickém vzorníku u prodejce.

 

Het - Colorsimulátor

Dalším online nástrojem pro kombinaci barevných odstínů je HET - Colorsimulátor. Tento nástroj nám nabídne pouze výběr z předpřipravených scén - 15 interiérových nebo 5 ti exteriérových scén. Dalším krokem je výběr produktu a následného odstínu ve kterém se odstín vyrábí. Není možné vybírat ze vzorkovnic na míchání, protože nástroj obsahuje pouze odstíny z vyráběných výrobků.Dále je možné vytisknout zvolenou kombinaci odstínů.